Конференції

ІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ І ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ» ВІДБУЛАСЯ
14 травня на факультеті технологічної і професійної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка вже традиційно відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція ,,Актуальні проблеми технологічної і професійної освіти”. Ініціатором проведення Конференції стали кафедра технологічної і професійної освіти та кафедра професійної освіти та технологій сільськогосподарського виробництва.
Співорганізаторами конференції виступили Інститут професійно-технічної освіти НАПН України, Федеральний інститут професійної освіти (Німеччина), Вища лінгвістична школа в Ченстохові (республіка Польща), Резекненська технологічна академія (Латвійська республіка), Республіканський інститут професійної освіти (республіка Білорусь), Мозирський державний педагогічний університет імені І. П. Шамякіна (республіка Білорусь).
Конференція відбулася на високому організаційному та науковому рівнях. Обрана тема науково-практичної конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками між українськими та зарубіжними науковцями, обговорили найактуальніші науково-прикладні проблеми технологічної і професійної освіти: концептуальні засади модернізації вищої, фахової передвищої та професійної освіти; зміст і методики технологічної освіти в умовах Нової української школи; методичні основи забезпечення якості професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти; науково-методичні засади професійної підготовки та розвитку педагогічних працівників закладів освіти; інформаційно-освітнє середовище закладів освіти; вітчизняний і зарубіжний досвід розвитку технологічної і професійної освіти тощо.
Участь у конференції взяли науковці, викладачі вишів, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, учителі трудового навчання та технологій, докторанти, аспіранти (усього 285 осіб), серед учасників конференції були доповідачі із Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Угорщини, Латвійської республіки, республіки Польща, республіки Білорусь, республіки Казахстан. Викладачі кафедр мали можливість спілкування з учасниками конференції з різних навчальних закладів України та зарубіжжя за допомогою використання новітніх медійних технологій.
У форматі Конференції її учасники мали змогу долучитися до проведення вебінару «Концепція оцінювання якості підготовки фахівців у закладах фахової передвищої освіти», який було проведено завідувачем лабораторією науково-методичного супроводу підготовки фахівців у коледжах і технікумах Інституту професійно-технічної освіти НАПН України Каленським А. А.
Учасники вебінару відмітили, що для ефективного контролю успішності студентів важливо не лише виявити те, що вони знають і вміють, а й об’єктивно оцінити їхні знання та вміння. Підсумком контролю має бути оцінювання, що передбачає зіставлення того, що студенти засвоїли, з тим, що вони мали засвоїти відповідно до вимог освітньо-професійної програми (освітнього стандарту). Окресливши такий вектор наукового пошуку щодо розв’язання проблеми, учасники заходу зосередили увагу на сучасних принципах, умовах, критеріях оцінювання результатів навчання, схарактеризували комплекс методів об’єктивного оцінювання компетентнісних досягнень студентів, ознайомили учасників з моделлю методичної системи тощо.
Висловлюємо подяку керівництву Глухівського НПУ ім. Олександра Довженка в особі ректора, доктора історичних наук, професора О. І. Курка, за підтримку ініціатив кафедр факультету (кафедри технологічної і професійної освіти (завкафедри – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України В. П. Курок) і кафедри професійної освіти та технологій сільськогосподарського виробництва (завкафедри – доктор педагогічних наук, професор В. І. Ковальчук)).





EDCAMP – ПРОСТІР ІНТЕРАКТИВНОГО ПРОФЕСІЙНОГО ДОСВІДУ
EdCamp (едкамп) – конференції, які проводять самі учасники – як правило, їх називають «неконференцією». Edcamp призначені для отримання інтерактивного професійного досвіду викладачами шкіл. Освітні технології — найпоширеніша тема на edcamp’і, так само, як і педагогіка, практичні приклади використання в навчальному процесі сучасних технологій, вирішення проблем у класі.
Сесії не плануються аж до дня проведення, коли учасники можуть вільно обирати і сприяти розвитку будь-якої теми із заявлених тем на свій вибір. Edcamps організовується за принципом «жодних обов'язкових спікерів і обов'язкових доповідей; надихати учасників знаходити (або самому вести) теми, які задовольняють їхні власні потреби та інтереси».

13 квітня я вперше взяв участь у edcamp, що відбувся на базі закладу загальної середньої освіти №2 (м. Глухів). Дякую організаторам, особисто директору закладу Рябусі А. П. за чудово організований захід!












І Всеукраїнська студентська конференція
Колись Конфуцій сказав «Я не народився зі знаннями, я пізнаю все з допомогою однієї істини». Істина ця у постійному здобуванні знань, осмисленні нового, у творчій ініціативі. І сьогодні, у 312 аудиторії зібралися ті, хто прагне пізнати, здобути, порівняти, оцінити…
Це стало можливим завдяки І Всеукраїнській студентській науково-практичній інтернет-конференції «Студентський вимір проблем природничо-математичної освіти в контексті інтеграції України до єдиного європейського і світового освітнього простору».
Науковий захід відбувся із залученням студентів закладів освіти різних рівнів акредитації. Зокрема, участь у конференції взяли студенти Сумського ДПУ ім.А.С.Макаренка, Полтавського НПУ ім. В.Г.Короленка, ППК Глухівського НПУ ім.О.Довженка, Конотопського медичного училища, Новгород-Сіверського медичного училища, Глухівського медичного училища, Херсонського державного університету та ін.
Традиційно захід відкрила декан ФПФМО доцент Хроленко М.В., котра привітала присутніх та оголосила конференцію відкритою. Потім лунав гімн університету у виконанні студента 43-М групи ФПФМО Єгорова Сашка.

      Далі розпочалася робота пленарного засідання. У склад журі входили: Рудишин С.Д. – доктор педагогічних наук, професор; Горшкова Л.М. – доктор с.-г.наук, професор; Хроленко М.В. – декан факультету, кандидат пед..наук, доцент; Грудинін Б.О. – кандидат пед..наук, доцент, Хлонь Н.В.-відповідальна за наукову роботу факультету, кандидат пед..наук, доцент, Бурчак Л.В. – кандидат пед..наук, доцент. Хлонь Н.В. – відповідальна за наукову роботу факультету, довела до відома присутніх результати наукових здобутків студентів факультету та представила виставку власних фоторобіт «За тридев’ять земель».

       Студенти та члени журі мали змогу заслухати цікаві доповіді магістрантів, студентів бакалаврату ГНПУ ім..О.Довженка, студентів Глухівського, Конотопського, Новгород-Сіверського медичних училищ.

Влучними були і запитання до виступаючих, що породжували змістовну, здорову дискусію.

         Також в аудиторії було представлено виставку наукових праць студентів.
          Студенти, які виступали з доповідями отримали сертифікати.
І Всеукраїнська студентська конференція, на нашу думку, стане гарною традицією в подальшому, сприятиме реалізації студентів, апробації результатів їх досліджень.
Дякуємо всім, хто долучився до проведення заходу.








І Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 100-річчю від дня народження астрофізика Й. С. Шкловського 
«Проблеми сучасної астрономії та методики її викладання»
6-8 жовтня 2016 року, м. Глухів
Не секрет, що зібрати в одному місці та в один час ціле сузір’я видатних науковців досить складно. Однак, це стало можливим у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка. Такою подією ознаменувалася І Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 100-річчю від дня народження астрофізика Й.С. Шкловського «Проблеми сучасної астрономії та методики її викладання», що відбулася 6-8 жовтня 2016 року.
Організатором конференції стала кафедра фізико-математичної освіти та інформатики під керівництвом завідувача кафедри, доктора фізико-математичних наук, професора І.І. Качурика. Співорганізаторами заходу були провідні наукові установи України, Японії, Канади, Росії, Білорусі.
У роботі конференції взяли участь науковці, викладачі вищих навчальних закладів, учителі, аспіранти і студенти. Чисельність учасників склала близько 100 осіб.
Науково-педагогічна еліта разом із молодими науковцями та студентами протягом трьох днів обговорювали проблеми сучасної астрономії та методики її викладання у середній і вищій школі.
Зокрема, актуальними та досить ґрунтовними стали доповіді визначних науковців України: Я.С. Яцківа, доктора фізико-математичних наук, професора, академіка НАН України, президента Української астрономічної асоціації, заслуженого діяча науки і техніки України, Члена Президії НАН України (м. Київ);К.І. Чурюмова, доктора фізико-математичних наук, професора, член-кореспондента НАН України; О.О. Коноваленка, доктора фізико-математичних наук, академіка НАН України, старшого наукового співробітника Радіоастрономічного інститут НАН України (м. Харків); І. І. Качурика, доктора фізико-математичних наук, професора, завідувача кафедри фізико-математичної освіти та інформатики Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка; Б.А. Суся, доктора педагогічних наук, професора Військового інституту інформатизації та телекомунікацій (м. Київ);М.М. Калініченка, доктора фізико-математичних наук, старшого наукового співробітника Радіоастрономічного інституту НАН України; В.В. Захаренка,доктора фізико-математичних наук, старшого наукового співробітника Радіоастрономічного інституту НАН України та ін.
Справжньою «родзинкою» Міжнародної конференції став майстер-клас Сумського астрономічного аматорського клубу під керівництвом Володимира Сулими. Присутні мали змогу провести спостереження за зірковим небом за допомогою спеціальної сучасної астрономічної апаратури.
Знаковим моментом наукового заходу можна вважати відкриття пам’ятної дошки на будинку, де народився та проживав Й.С.  Шкловський. Цей факт не залишив байдужими учасників конференції, які по праву вважаються нащадками наукових ідей ученого.
Міжнародна конференція, присвячена астрофізику Й.С. Шкловському, носила творчий, дружній характер, де кожен був учасником наукового дійства, яке дозволило торкнутися незвіданих вершин астрономічної науки, познайомитися з видатними постатями, взяти участь у дискусіях, дізнатися про стан та перспективи розвитку астрономії та методики її викладання в Україні, результати досліджень комети Чурюмова-Герасименко, радіоастрономічні дослідження у низькочастотному діапазоні радіохвиль, вплив наукового доробку Й. С. Шкловського на сучасні досягнення науки і техніки.
Сподіваємося, що започаткована в Глухові наукова конференція стане доброю традицією вшанування пам’яті видатного земляка Й.С. Шкловського.



















Немає коментарів:

Дописати коментар